O czym pamietać przed długą podróżą samochodem?

Przygotowania do długiej podróży samochodem powinny obejmować nie tylko nas samych, czyli pakowanie rzeczy, planowanie trasy wraz z przystankami, ale także, a nawet przede wszystkim nasz samochód. Jak to zrobić i o czym pamiętać przed wyruszeniem w długą trasę?

Przede wszystkim sprawdź opony

Przed długa trasą koniecznie sprawdźcie opony, czy jest w nich dostateczna ilość powietrza, czy jest w nich dobre ciśnienie. Wszystko to ma wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo, które jest szczególnie ważne w przypadku długiej drogi. Jest to ponadto istotne zwłaszcza wtedy, kiedy od ostatniego przeglądu minęło już dużo czasu.

Niezbędne wyposażenie samochodu

W przepisach dotyczących tego, co zawsze powinno znajdować się w samochodzie, znajduje się gaśnica, trójkąt ostrzegawczy oraz kamizelka odblaskowa. Warto jednak pomimo tego mieć ze sobą jeszcze apteczkę i koc ratunkowy. Czyli rzeczy, które mogą się przydać w chwili wypadku, także tego, które świadkami możemy być.

Długa podróż samochodem może być dla naszego auta dużym wyzwaniem, dlatego warto pomyśleć o jego dobrym przygotowaniu, o sprawdzeniu wszystkiego. Jeśli nie jesteśmy pewni tego, czy nasze auto da radę w takiej długiej trasie, warto odwiedzić mechaników, którzy dokładnie sprawdzą, czy wszystko gra i zapewnią nas, że trasa, nawet bardzo długa, jest jak najbardziej do zrobienia. Nie warto lekceważyć tego, ponieważ lepiej być przezornym niż narażać siebie i swoją rodzinę na niebezpieczeństwo.