Jak wybrać dobre pokrowce na siedzenia?

Samochodu używane mają to do siebie, że nie zawsze wszystko w nich nam się podoba. Często siedzenia są już wystarczająco zużyte, że nie podoba na się ich obicie. W takich sytuacjach idealne są pokrowce na siedzenia, które całkowicie odmieniają wnętrze samochodu, a do tego chronią je przed dalszymi zniszczeniami. Wybór pokrowców jest bardzo duży zarówno pod względem materiałów, jak i kolorów. Dlatego podczas wyboru pokrowców należy się kierować kilkoma ważnymi aspektami.

1. Materiał pokrowca

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących wyboru pokrowców jest to, z jakiego powinien być materiału. Często w grę wchodzą kwestie typowo praktyczne, często kwestie osobistych upodobań. Najlepiej jest, kiedy się ze sobą pokrywają. Pokrowce na siedzenia mogą być zatem zarówno skórzane, welurowe, czy po prostu z materiałów tapicerskich. Te ostatnie są zdecydowanie najpopularniejsze i co za tym idzie, także najtańsze.

Wybierając materiał, warto kierować się praktycznymi względami, czyli tym, kto jest głównym użytkownikiem samochodu, do czego jest on wykorzystywany, kto nim jeździ. Kupno skórzanych pokrowców może być błędem, jeśli samochodem bardzo często podróżują male dzieci i psy, ponieważ skórę łatwo zniszczyć i do tego bardzo trudno się ją czyści. Welur z kolei nie sprawdzi się w samochodach, które nie posiadają klimatyzacji, ponieważ jest to materiał sam w sobie ciepły i w upalne dni powodować dodatkowy dyskomfort.

2. Kolor i wzór

Najlepiej jest inwestować w kolory i wzoru jak najbardziej zbliżone do tych fabrycznych, ponieważ zdecydowana większość z nich jest dobrze dobrana i pasuje zarówno do stylu samochodu, jak i jego koloru. Jednak tak naprawdę dowolność w tym względzie jest bardzo duża. Wystarczy znaleźć wzór i kolor, które najbardziej pasują do naszego gustu i zainwestować w taki właśnie, ponieważ to głównie my sami oglądamy wnętrza naszych samochodów. Najlepiej oczywiście kupować kolory, które najmniej się brudzą i takie, które najłatwiej się czyści.