Jak dbać o używany samochód?

Kupując nowy samochód z salonu, jedyne, o czym musimy pamiętać to ubezpieczenie i coroczny przegląd. Reszta, jako iż jest nowa, działa bez najmniejszych problemów, wszystko chodzi jak w zegarku. Problem jednak pojawia się w chwili, kiedy kupujemy auto używane. O czym trzeba pamiętać i jak przebiega dbanie o samochód?

Sprawdzi go dokładnie przed kupnem

Zanim postanowisz kupić auto używane, czy to z komisu, czy od osoby prywatnej, koniecznie zorganizuj spotkanie z mechanikiem. Jeśli masz jakiegoś zaprzyjaźnionego, zapytaj, czy nie chce jechać z tobą, żeby ten samochód obejrzeć. Jedn rzut oka sprawnego mechanika z doświadczeniem i będzie on w stanie stwierdzić, czy samochód przeszedł jakikolwiek wypadek, czy ma przekręcony licznik, czy wszystkie części są oryginalne. Wszystkie te szczegóły, których laik nie tylko nie dostrzeże, ale także nie będzie wiedział ,co to oznacza dla auta. Dlatego też warto skorzystać z porad mechanika, któremu nie zależy na sprzedaży, tylko na rzetelności.

Zadbaj o jego przechowywanie

Kolejna rzecz, która jest zmorą polskich domów, czyli wilgotne garaże. Jest to miejsce nieogrzewane, z kiepską wentylacją, w których panują bardzo złe warunki do przechowywania samochodów, które są przecież urządzeniami mechanicznymi. Warto po pierwsze sprawdzić, czy u poprzedniego właściciela auto nie stało w takim miejscu, a po drugie zorganizować dobry garaż u siebie. Dobry garaż to taki, który będzie miał ogrzewanie, dobrą wentylację, najlepiej w postaci okna i do tego nie będzie zagracony. Auta używane są już po pewnych przejściach, dlatego nie warto narażać je na kolejne złe warunki.

Przede wszystkim jadnak dbanie o samochód używany to dbanie o jego wnętrze, czyli silnik, wszystkie części, sprawdzanie stanu akumulatora, opon, podwozia, hamulców, czyli wszystkiego tego, dzięki czemu auto się  w ogóle porusza, ale także tego, co gwarantuje bezpieczną i bezproblemową podróż kierowcy i pasażerów.