Podstawy garażowania samochodu

Samochód garażowany to gwarancja jego dobrego stanu. Przynajmniej w teorii. W praktyce niestety często nieprawidłowe garażowanie samochodu może przynieść więcej złego niż pożytku. Dlatego, jeśli przymierzacie się do budowy garażu, lub jego zakupu, to należy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Ogrzewanie w garażu

Wiele osób totalnie o tym zapomina. Zapomina, jak ważne jest to, żeby samochód stał w dobrych warunkach. Sam dach i ściany to niestety za mało. Garaż musi być ogrzewany. To jedna z rzeczy, która niezwykle często jest pomijana, jeśli chodzi o budowę garażu. Wiele osób uważa, że jest to zupełnie niepotrzebne. Jednak należy wiedzieć, że samochody, zwłaszcza te nowe z dużą ilością elektroniki, bardzo źle reagują na wilgoć i zimno. Wręcz jest to niczym zabójstwo dla elementów w pełni automatycznych. Dlatego bardzo ważne jest właśnie dbanie o to, żeby samochód w ocieplanym wnętrzu. Ogrzewanie dodatkowo zapobiega powstawaniu wilgoci, pleśni, czy grzybów.

Wentylacja

Kolejną kwestią jest wentylacja. Ciemne, ślepe garaże, ustawione w nie do końca sprzyjającym miejscu mogą doprowadzić do tego, że pojawić może się tam pleśń. Dlatego też tak samo jak zimą ważne jest ogrzewanie, tak przez cały rok, szczególnie w wilgotną i chłodną jesień, potrzebna jest wentylacja. Pomaga ona w zachowaniu dobrych warunków i sprawia, że samochód nie jest narażony na rdzę czy inne niebezpieczne skutki przebywania w wilgotnych miejscach.